Repertorium

Postacie

Dane podstawowe

Denadareth

Użytkownik
Denadareth
Imię
Denadareth
Przydomek
Den
Rasa
smok ognia
Profesja
Leń patentowy / smok / mag
{L_CHAR_AVATAR}

Wygląd zewnętrzny

W postaci prawdziwej Denadareth ma około 16m długości i budową ciała przypomina bardziej węża niż smoka. Łuski są czerwono-złote, przywodząc na myśl zachodzące słońce zaś oczy płoną szkarłatnym ogniem w którym zawsze odbija się nastrój smoka. Mimo wężowatej budowy ciała łapy są duże i silne, każda też ma potężne szpony. Na ogonie smoka jest wyjątkowy ostry kolec jadowy, będąc kolejnym dodatkiem do smoczego arsenału. Denadareth pochodzi z rasy smoków o upierzonych skrzydłach jednak po jego pojedynku z Odszczepieńcem ze skrzydeł zostały teraz tylko kikuty z kilkoma piórami.

W postaci ludzkiej Denadareth jest niskim (ok. 165cm) mężczyzną o rudych włosach i rdzawej cerze. Oczu smok nie jest w stanie zmienić.

Dane szczegółowe

Usposobienie

Głównym motywem kierującym Denadarethem jest ciekawość i chęć dowiedzenia się jak najwięcej o Młodych Rasach. Ich zwyczaje codziennie go zadziwiają i wprawiają w osłupienie ale chociaż przebywa wśród nich z prawdziwą przyjemnością to jednak nie potrafi przestać myśleć jak smok - traktuje je nieco protekcjonalnie. Jest dość wybuchowy szczególnie gdy ktoś urazi jego smoczą dumą np. kpiąc z jego rasy bądź okaleczonych skrzydeł. Jest mniejszym formalistą niż pozostałe smoki ale dalej jego życiem rządzą określone Rytuały, które wszystkich zadziwiają swoim absolutnym brakiem funkcjonalności. Odkąd poznał pewną czarodziejkę Denadareth coraz bardziej szanuje cudze życie niemniej wciąż pozostaje smokiem i mimo znajomości ludzkim praw wciąż zdarza mu się podjadanie stad pasterzy.

Pragnienia i obawy

Pragnienia:
Dowiedzenie się, czy żyje w nowym kontinuum.

Obawy:
Że nie żyje w nowym kontinuum.

Umiejętności

Denadareth jak większość smoków dysponuje śmiercionośnym smoczym oddechem i potężną magią, którą zachowuje nawet w ludzkiej postaci. Jest mistrzem magii żywiołów: szczególnie ognia i powietrza (zaklęć powietrza używa do latania odkąd stracił skrzydła). Przyjmując postać człowieka potrafi używać broni używając do tego smoczej siły jednak gardzi orężem woląc walkę przy użyciu magii - dlatego najczęściej podaje się za maga.

Denadareth poznał też sztukę polimorfii. Jego Opiekun nauczył go przyjmowania postaci ludzkiej, Denadareth sam już opanował postacie: jaszczurki i węża, obecnie eksperymentuje z postacią psa. Z postaci ludzkiej często korzysta chcąc przebywać wśród dwunogów. Polimorfię wykorzystuje również do zmniejszania swych rozmiarów - czyni to najczęściej wchodząc do Nimnaros - nie lubi uderzać się o futryny drzwi.

W smoczej postaci nie jest zdolny do artykułowanej mowy, jednak posługuje się Smoczą Mową - sposobem komunikacji przypominającym telepatię. Zagadką jest dlaczego chcialo mu się uczyć języków dwunogów, faktem jednak jest, że z Calivańskich języków udało mu się zgłębić wspólną mowę - zapewne również pomagając sobie w nauce telepatią.

Ekwipunek

Den jako smok nie przywiązuje dużej wagi do przedmiotów czy pieniedzę. W astralnej sakwie zawsze ma:

- Jakiś zdobyczny miecz;
- Parę sztyletów;
- Kamień Pamięci z Araucanii - przedmiot, który przywołuje wspomnienia z jego dawnej ojczyzny;
- Naszyjnik życia - prezent od czarodziejki Cyry
- Sakiewka z dostateczną ilością pieniędzy by starczyło na parę kolejek w karczmie

W razie potrzeby Den zawsze ma parę monet i kilka kamieni szlachetnych porozrzucanych po leżu, woli jednak ich używać jako zwyczajowe smocze posłanie.

Inne

1) Jest przewrażliwiony na punkcie swoich skrzydeł - jakiekolwiek uwagi na ich temat traktuje jak kpiny z jego kalectwa i reaguje na nie bardzo gwałtownie.
2) Mimo braku skrzydeł Denadareth potrafi latać używając zaklęć powietrza - robi to jednak niezgrabnie przez co rzadko wzbija się w powietrze.
3) Denadareth dopiero uczy się panowania nad mimiką twarzy w ludzkiej postaci - dlatego łatwo wyczytać z niej uczucia, które tam się pojawiają. W postaci smoczej jest na odwrót - nigdy nie zmienia mu się wyraz pyska - jedynie oczy wskazują na jego nastrój.
4) Jak wiele osób przede mną proszę o wstrzymanie się z opisywaniem historii Dena jako, że mam ją dość szczegółowo zaplanowanę, poza tym Denadareth pochodzi ze świata o szczególnych zasadach i prawach.

Historia

"Pełne me imię to Denadareth Ognisty, ale przez wszystkie smoki jestem nazywany pogardliwie Bezskrzydłym. Byście pojęli lepiej mą historię musicie poznać zasady rządzące smokami ognia z Araucanii - rasą do której należę. Od wieków dzieli je spór dotyczący używania magii śmierci. Ojciec mój był jednym z jej zwolenników i kiedyś w trakcie żywiołowej dyskusji zabił innego smoka. Nie po raz pierwszy zdarzyło się, że z powodu tego sporu przelano krew ale ojciec zabił swego przeciwnika bez formalnego Rytuału Pojedynku - za coś takiego jedyną karę jest Banicja. Nie darzyłem mego ojca miłością, jest to uczucie nieznane wśród mego ludu, jednak nie mogłem zostać w Araucanii - stałbym się obiektem vendetty ze strony sojuszników zabitego smoka. Wspólnie z ojcem udałem się na wygnanie, dotarliśmy aż do odległej krainy: Barsawii. Tam postanowiliśmy zdobyć terytorium - jako cel wybraliśmy ziemie smoka zwanego Odszczepieńcem. Słusznie założyliśmy, że smoka o takim przydomku nikt nie będzie chciał pomścić. Przeliczyliśmy się jednak - przeciwnik okazał się zbyt potężny i zostaliśmy pokonani. Ojciec został‚ zabity, mnie zaś darowano życie, ale ogniem spalono skrzydła - które mogą być pomocne w walce, lecz, na których już nigdy nie będę mógł wzbić się w przestworza... Uciekając trafiłem do starego maga, któremu kiedyś wyświadczyłem przysługę. Dzięki naszym połączonym siłom byliśmy w stanie stworzyć portal - prowadzący na kraniec lądu. Niestety coś poszło nie tak i przejście wyrzuciło mnie w zupełnie innym miejscu niż oczekiwałem. Uznałem to za szczęście - wreszcie mogłem życie zacząć od zera, nie bojąc się, że dopadną mnie cienie przeszłości. Pasją mą zawsze były zwyczaje dwunogów czyli Młodych Ras. Postanowiłem zwiedzić jak najwięcej by dowiedzieć się czegoś o nich. Podczas mych wędrówek usłyszałem o mieście Nimnaros pełnego różnego rodzaju istot. Nie bojąc się, że ma osoba wzbudzi w tak tolerancyjnym mieście strach bądź nienawiść postanowiłem tam się udać - jakby nie było żyjąc wśród dwunogów najłatwiej poznać ich zwyczaje."

Historia po zawitatniu do NMN zostanie dodana później.

Dukkha

Wygląd

Symbol