Szukam ludzi / dołączę do wątku

Kapłani odpowiedzą tu na Twoje pytania o naturę rzeczywistości. Udzielą też błogosławieństwa przed kolejną podróżą.
ODPOWIEDZ
Savir
Oczywiście, poza kanonem.

Co do przygody, to celuję w klasyczne szczury w piwnicy. Więc akcja, eksploracja, intrygi polityczne i dramatyczna walka z siłami zła.

Awatar użytkownika
Denadareth
Hmm, jeśli niekanoniczne to moze Dena bym ruszył... hmmm... będzie pasował do karczmarza :P
Veni, rescripsi, discessi

Savir
Smok z karczmarzem bądź włóczęgą w drużynie?

Żaden problem.

Awatar użytkownika
Bubeusz
To jak Ty odmrażasz smoka, to ja odmrożę Bubeusza xD

Savir
To będzie 4 graczy, więc na razie starczy. Jak będzie temat to podrzucę zasady i obgadamy postaci.

Awatar użytkownika
Denadareth
Ja z chęcią zagram, ale ponieważ obiecać mogę 1 odpis na tydzień (prawdopodobnie więcej, ale tego nie chcę obiecywać), to jeśli ktoś jednak chce wskoczyć w spot #4, to ustąpię.
Also, od jutra do pon mnie nie ma.

Awatar użytkownika
Yarin
Hej. Z racji akceptacji mojej KP, mógłbym z chęcią rozpocząć przygodę :) Poniżej kilka informacji ogólnych:

- mogę pisać, kiedy jestem w pracy ( 9-17), czasem sobota (około południa). Niedziele i każdy wieczór odpada. Mogę odpisać i 3 posty, a może być tak, że ciężko może być z nawet 1 dziennie (zależy od sytuacji w robocie).

- preferuję wątki z MG, niż tylko z innym Graczem/Graczką. Mogę grac 1vs1, jak i w towarzystwie innych postaci.

- jestem absolutnie otwarty na fabułę: czy to młócka, klimaty detektywistyczne, coś na większą, jak i mniejszą skalę - nie ma problemu. Nie przepadam za wątkami nacechowanymi 'dworską intrygą' i romansem.

- nie mam problemu z tm, żeby moja postać dostała w kość - pod każdym względem. Bliżej mi do świata Warhammera (błoto, ciężki żywot), aniżeli D&D (powergaming i bycie superhero).

- myślę, że w mojej KP zawartych jest kilka wątków, które można poruszyć w przygodzie lub wykorzystać je, jako główna oś fabuły, ale mogę również dołączyć do zupełnie niezwiązanego pomysłu MG.

Dziękuję za akceptację KP i pozdrawiam!
Yarin.

Awatar użytkownika
Denadareth
Dla mechamaga zawsze Dzieło pasuje :) zapoznaj się i powiedz czy Ci odpowiada. Póki co trochę dungeon crawl z zagadkami, eksploracja, ciekawymi postaciami i zgłębianiem teorii magii, duszy i eteru.

Trzewia szpili chyba też straciły właśnie mechamaga.

Awatar użytkownika
Yarin
Mechmagiem nie jestem, ten aspekt interesuje moją postać.
Yarin to adept klasztoru Sorrenitów :)

Awatar użytkownika
Denadareth
I tak polecam sprawdzenie tych sesji :)
Druga opcja to napisanie do Karva, który jest naszym generatorem sesji.

Awatar użytkownika
Bubeusz
Halo
Dajcie mi znać, czy ktoś potrzebuje/mile by widział nowych graczy albo rozważa rozpoczęcie nowego wątku?

Awatar użytkownika
Heinreich
Witam wszystkich serdecznie.

Mała Ya'Shuheragydoria, chętnie znalazła by sobie kogoś z kim mogłaby spędzić czas w Nimnaros i jego okolicach, ucząc ją co nieco o życiu. Jeśli ktoś byłby zainteresowany takim Dziw(nym) spotkaniem z nią, prosiłbym o wiadomość. Z góry dziękuję za uwagę.

Awatar użytkownika
Jeled
Heinreich pisze:
22 sie 2022, 6:41
Witam wszystkich serdecznie.
A witam, witam. Czemu nie? Ja byłbym zainteresowany takim spotkaniem. A kimże jest Mała Ya'Shuszehaszuhedoria (czy jakoś tak...)?

Awatar użytkownika
Heinreich
Uwaga, uwaga! Jeled oraz Ya szukają dostępnego MG do poprowadzenia wspólnie fabuły. Prosimy chętnych prowadzących o kontakt.

Awatar użytkownika
Karv
Ja uprzejmie donoszę, że u mnie mocy przerobowych tymczasowo brak. :(

Awatar użytkownika
Denadareth
Hmm, moi drodzy, mniej "szukam ludzi", a bardziej "jak to ugryźć".
W wyniku pisania z Aryą wyszło, że T'jarth pod nowym ciałem będzie starał się o przyjęcie do straży miejskiej. Jak to najlepiej rozegrać?

Stworzyć nowy wątek "kwatera główna straży"? Jeśli tak, to czy mamy opisane, kto przyjmuje rekrutów? Komendant? Dział kadr? :P Heinreich? :P
I jeśli w tę stronę pójdziemy, to z kim bym mógł to popisać?

Czy po prostu zrobić time skip, że został przyjęty?

Awatar użytkownika
Bubeusz
Pani Zosia z HRów xP

Myślę, że dobrze byłoby to skonsultować z Halomem, on jest tu ogarniaczem jeśli chodzi o straż miejską.

Timeskip też brzmi całkiem spoko, jeśli nie jest to istotne dla fabuły (ale podejrzewam, że przez ten czas mógłby sobie poznać jakichś ziomów ze straży, dowiedzieć czegoś istotnego itp).

Awatar użytkownika
Heinreich
Jako Mistrz gry zgłaszam chęć do poprowadzenia fabuły dla równie chętnych graczy.
Do zaoferowania mam krótką wstępną sesję dla nowych postaci, które chciałby znaleźć lepszy punkt zaczepienia o świat Calivanu oraz nawiązać relacje z innymi osobami. Fabuła głównie opierałaby się na codziennym życiu dla uczestników tego tematu.

Jako moją drugą propozycje oferuje dłuższą fabułę, którego tematyka opierać się będzie na zbierających się wokół Nimnaros istot znanych jako "Dziwy" oraz o dzielnych pogromcach, którzy muszą się z nimi mierzyć na co dzień.

Zainteresowanych proszę o kontakt na PW.
Dziękuję za uwagę.

Awatar użytkownika
Halom
Denadareth pisze:
28 sie 2022, 17:31
Stworzyć nowy wątek "kwatera główna straży"? Jeśli tak, to czy mamy opisane, kto przyjmuje rekrutów? Komendant? Dział kadr? :P Heinreich? :P
Na wiki są opisane Koszary, które pełnią funkcję siedziby straży. Tworząc nowe tematy w Twierdzy, starajmy się trzymać nazewnictwo z wiki, aby w przyszłości nie było wątpliwości, czy dana lokacja ma już swój temat, czy nie :)

Podobnie „komendant” – nie ma takiego stopnia :P Na wiki jest zalążek artykułu, brakuje w nim historii i szczegółów, ale stopnie są wyszczególnione :)

To teraz garść informacji, których na wiki jeszcze nie ma. Jeśli nie masz znajomości, to zgłaszasz się w koszarach jako ochotnik i jakiś napotkany strażnik kieruje Cię do gabinetu kapitana. To właśnie kapitan decyduje, czy ochotnika można przyjąć na rekruta, głównie z tego powodu, aby do straży nie przedostał się szpieg czy sabotażysta z innej frakcji i kapitan osobiście trzyma nad tym pieczę. Po pomyślnej weryfikacji ochotnik staje się rekrutem, dostaje swoje kojo w koszarach i nie opuszcza ich, dopóki nie ukończy szkolenia, które trwa kilka miesięcy, chociaż teraz z uwagi na sytuację w mieście i braki kadrowe mogło się to zmienić, dlatego masz tutaj jakieś pole do manewru.

Do szkolenia są oddelegowani jacyś ludzie, myślę, że za całość mógłby odpowiadać nawet ktoś o stopniu porucznika. Czy Heinreich? Nie wiem, on mi się bardziej kojarzył z patrolowym, no i nie wiem, czy jego charakter jest odpowiedni, aby szkolić młodych :P No ale niech Hein sam się określi czy to by było spójne z jego postacią. W przeszłości szkolenia prowadził sam kapitan, ale tę funkcję pełnił wtedy ktoś inny i wzmianka fabularna jest w historii ;)

Jeśli masz znajomości, to możesz to wszystko pominąć i od razu rozpocząć służbę jako szeregowy, albo nawet wyżej. Obecny kapitan Thaes przebył właśnie taką ścieżkę i rozpoczął służbę od stopnia sierżanta, zostając najmłodszym sierżantem w historii miasta. Ale on się wywodzi z arystokracji i miał naprawdę dobre znajomości, więc myślę, że zazwyczaj będzie to jednak szeregowy, max kapral. Taką ścieżkę mógł przebyć również Valees, bo w historii ma napisane, że robotę załatwił mu Heinreich, ale nie chcę tu mówić w imieniu Karva.

Awatar użytkownika
Heinreich
Odpowiadając na wątek poruszony wyżej:

Mogę jak najbardziej poprowadzić krótki wątek wprowadzenia nowej osoby do Straży Miejskiej za pomocą Heinreicha. Hein raczej nie zajmowałby się na co dzień rekrutacją i szkoleniem, co nie zmienia faktu, że mógłby pomóc załatwić takie zatrudnienie na szeregowego. Jeśli jesteś zainteresowany Den, skontaktuj się ze mną na PW. Ustalimy szczegóły.

ODPOWIEDZ